ENG CZ
UDÁLOSTI


Úkoly


Teambuilding


EVENT

Rytířský turnaj

V České republice začínají být velmi populární středověké rytířské turnaje. Účastníci a organizátoři turnajů se pokusili o návrat k atmosféře skutečného středověku: vše od kostýmů bojovníků až po pravidla boje byly převzaty z historických zdrojů. Jakmile se ponoříte do středověku, může se každý muž cítit jako středověký pán, a každá žena je pravá dáma a mohou poslouchat řinčení mečů a zvuk kopyt, sledovat duel, ve kterém budou bezpochyby vzestupy a pády, zranění a šťastná vysvobození, porážky a hlasité triumfy. Můžete se také stáz přímým účastníkem bojů středověkých hrdinů, jejich koní a samozřejmě krásných dam. 

Středověké městečko

Dozvíte se, jak mistři pracovali hrnčíři, ševci, výrobci svíček nebo kořenáři. Můžete si vyzkoušet některá řemesla na vlastní kůži, uslyšíte středověkou hudbu. Na historických slavnostech ochutnáte chmelová vína, chutnou medovinu a užijete si zpěv, tanec a umění kouzelníků. 

Sokolnictví

Zažijte ukázku sokolnictví v českých hradech, objevte romantiku sokolnictví na českých pevnostech! Česká republika pyšní národní tradicí sokolnictví, které bylo bylo organizací UNESCO uznáno jako nehmotné kulturní dědictví lidstva. Mluvíme o starověkém umění lovu pomocí dravých ptáků. Vyzkoušejte, jaké to je, když toto vznešené stvoření sedí na Vaší ruce, a jak je obtížné s ním navázat kontakt. Při zkoumání České republiky budete mít spoustu takových příležitostí. 

Filmové natáčení

Natáčení na českých hradech. Kdo neměl sen stát se filmovou hvězdou? Účastníci jsou rozděleni do několika týmů, dostávají scénář pro budoucí film a rozdělí si mezi sebou role: zvolí režiséra a kameramana. Vybereme kostýmy, zvykneme si na roli a půjdeme na scénu, kameraman a režisér nás seznámí s vybavením. Herci si vybírají scény, ostatní nastavují světlo, zapínají mikrofony. Pozor! Kamera! Klapka 1! Jedem! 

Příběh kováře

Kovářství je jedním z nejstarších řemesel. Práce kováře byla čestná a obdivuhodná. Obyčejní lidé často považovali kováře za „nadčlověka“ nebo za kouzelníka, který proměnil kousek hnědého materiálu v cennou věc. Kováře můžeme navštívit v Praze a Vy se můžete pokusit vykovat si růži nebo jiný výrobek. Kovárny byly malé velikosti a neměly prakticky žádná okna. Aby bylo možné kvalitně okovat výrobek, potřeboval kovář zjistit, aby nikam neunikalo teplo. Nebyly k dispozici žádné pyrometry ani speciální zařízení, která by určovala teplotu, takže připravenost ke kování kovář vždy odhadnul podle barvy kovaného výrobku. A za soumraku bylo možné zahlédnout žluto-červené odstíny vycházející z kovárny. 

Golfová akademie 

Pro milovníky golfu je Česká republika zaslíbenou zemí. Místní golfová hřiště na vás čekají! A nejedná se pouze o špičková hřiště ale také o golfová letoviska, indoor golfové simulátory a školy pro začátečníky i zkušené hráče. Nádhera malebné krajiny a hlavně skvělý servis s četnými balíčky služeb pro různé kategorie hostů. 

Na końském hřbetu 

Praha poskytuje široký výběr jezdeckých klubů, a to jak ve městě samotném, tak v jeho okolí. Profesionální instruktoři jsou připraveni na vedení lekcí pro děti i dospělé. Nabízí příjemné podmínky jak pro začátečníky, tak pro profesionály připravující se na soutěže na různých úrovních. Zveme vás na exkurzi na do Kladrub, do Národní hřebčína, kde můžete navštívit stáje, místní zámek a prohlédnout si koňské povozy, postroje v muzea chovu starokladrubských koní. V lesní chatě na vás také čeká simulátor jízdy v kočáru a také – pokud budete míst chuť a dost sil - můžete vylézt na rozhlednu. V Kladrubech je chováno nejstarší české plemeno koní : starokladrubský kůň. 

Lukostřelba 

Lukostřelba je umění a dovednost střílení šípu pomocí luku. Historicky se používá pro lov, boj a válku. V naší době je však jeho hlavním účelem bavit lidi. Ti, kteří praktikují lukostřelbu, se obvykle nazývají „šípy“ nebo „lukostřelci“. Střelba z luku může být velmi zábavným a zajímavým koníčkem. Lukostřelba se týká především soutěžních disciplín na různých turnajích, ale lukostřelba zahrnuje i lov zvířat. Turnaje se konají během historických, vzdělávacích nebo jiných akcí na hradech a blízkých osadách nebo na jiných místech. 

Stezka přírodních pokladů 

Český ráj má jedinečnou oblastí plnou skalních věží a úzkých roklí, zařazených do seznamu geoparků UNESCO. Seznámení s romantickými skalnatými místy Vám přinese nové živé dojmy a zároveň vás okouzlí svou krásou. Můžete se vydat po skalních soutěskách, dát průchod své představivosti, když objevíte podobnost skalních postav s něčím známým, nebo projet se na loďce v nebezpečné vzdálenosti od skalních stěn. Takže, vpřed ke skalním roklím a věžím vysokých několik desítek metrů! 

VÍNO, CROP

Jaké to vlastně je - být vinařem? Je práce na vinici náročná a proč je vlastně důležitá? Je možné si posbírat a vylisovat vlastní víno? A jak se lahvuje a korkuje? Na tyto a další otázky najdete odpověď, pokud se dostanete do kůže vinaře. Ty opravdové zážitky totiž čekají přímo ve vinici, kde si vás budeme hýčkat. Na jaře, v léte nebo na podzim - vždycky najdeme sezónní práci, které se můžete s vinařem věnovat a sáhnout si na keř vinné révy, o který je nutné pečovat, aby vznikly dobré hrozny jako základ pro kvalitní víno.

Úkoly

Svátosti a mystika: země masonů, templářů a alchymistů 

Domy alchymistů a místa setkávání zednářů, historie maltézských rytířů, templářského řádu a dalších tajných organizací Prahy; exkurze na nejzáhadnější zámek v České republice - Zbiroh (1 hodina jízdy od Prahy). Čeká Vás průvodkyně po zámku „vdova po templářském rytíři“ . Na Zbirohu je dnes, stejně jako před 700 lety, sídlo templářských rytířů. Čeká Vás interaktivní hra v zámeckých interiérech a nejlepší týmy budou odměněny. 

Exkurze na zámek Blatná (1,5 hodiny jízdy od Prahy), podle legendy byl hrad založen templářskými rytíři ve 12. století a když templáři zámek opouštěli, zanechali zde nespočet pokladů ve zdech a toto místo bylo označeno zvláštním šifrovaným znakem. Jeden ze zaměstnanců zámku prý tento kód rozšifroval a utekl s pokladem. Podle jiné legendy poklady v zámku zůstaly. Na zámek navazuje park a obora o rozloze 42 hektarů, ve kterém se pase stádo dančí a srnčí zvěře (kontaktní zoo);

ÚKOLY

SPA, WELLNESS, ANTI-STRESS, RELAX 

Pobyt v lázeňském městě Karlovy Vary (doporučené minimum: 4 - 8 dní). Ubytování ve 4 * hotelu s možností polopenze nebo plné penze. Jednodenní výlet do Mariánských Lázní (35 min. jízdy od Karlových Varů), okružní prohlídka centra města. Dále – pivovoar Chodovar (10 minut jízdy od Mariánských Lázní) a restaurace "Ve skále", pivo a spa centrum v pivovaru s pivními lázněmi.(doporučujeme v sobotu a v neděli, když námete proceduru ve svém sanatoriu). Následuje přejezd do komplexu Soletherme & Sauna World v německém lázeňskémm městě Bad Elster (45 min jízdy od Karlových Varů), který zahrnuje historické Albertovy lázně, solné lázně se slanou vodou obsahující glauberovou sůl o koncentraci 6%, 10%, 15% pocházejí z hloubky 1200 m. Na zpáteční cestě zastávka restauraci hradu Vildštejn (hrad z 12. století). Dále nabízíme možnost návštěvy těchto zajímavých mást: hrad Loket (nedaleko Karlových Varů) a další hrady a zámky, německá města - Řezno nebo Norimberk 

ÚKOLY

PIVO A PIVOVARNICTVÍ 

Jedinečná příležitost vidět na vlastní oči, jak se rodí skutečné pravé pivo, ochutnat slad a cítit hořkou vůni chmele. Pod vedením zkušeného pivního sommeliera se naučíte, jak degustovat pivo, dozvíte se mnohé o různých druzích tohoto nápoje, poznáte tajemství technologie jeho výroby a ochutnatnáte tento tradiční český nápoj. Dozvíte se fascinující příběh o české kultuře piva a historii jeho výroby. Pivní výlet pro každého: muži si mohou vychutnat několik sklenic tradičního a silného piva, ženám nabídneme vynikající sladké pivo; čeká nás pivní pátrání po nejlepších pražských pivovarech a tradičních pivních restauracích, vzrušující úkoly, soutěže, ochutnávky, spousta zajímavých dojmů. Někdo z Vás si možná vytvoří svůj vlastní rekord, vyzkoušíte nejen světově proslulé české pivo a pivní speciality, ale budete také aktivně podílet na jejich přípravě – například mlít slad. Ochutnáte pivo se zavřenýma očima, budet určovat druhy českých sýrů, naučit se správně načepovat pivo a mnohem více. 

Úkoly

GASTRONOMIE 

Seznámení s recepty na přípravu národních jídel: „utopenci“, nakládané sýry, polévka v chlebu, „vepřové koleno“. Čeká vás kurz vaření staročeských tradičních jídel pod vedením českého šéfkuchaře. Budete se přímo podílet na přípravě tradičních českých jídel. Uvařené pochoutky si můžete vzít s sebou domů. Taktéž nabízíme kurz čepování českého piva. 

Úkoly

ŽIVOT ARISTOKRATA 

Nabízíme možnost pořádání různých akcí na různých zámcíchČeské republiky: kulinářská soutěž - základem této teambuildingové hry je týmová práce na přípravě aprezentaci různých pokrmů. Hra „Kruh“ je dynamičtější hra než hra „Co, kde, kdy?“ Čeká Vás chutnávka vína nebo piva ze zavřenýma očima, týmy musí určit chuť a vůni. Hra „Detektivové“ - intelektuálního týmu, ve které účastníci musí provést vyšetřování a vyvodit závěry na základě poskytnutých údajů, Hra „Aristokrati“ - atmosféra zámku vzbuzuje pocit, že jste členem královské rodiny. Vhodným zakončením dne bude přednáška o etiketě, švédský stůl a ochutnávka vín po slepu; Foto závod - během něhož účastníci hledají indicie. Při hledání tým plní různé úkoly za přítomnosti kamer; hra založená na principu soutěže „Pevnost Boyard“.

Teambuilding

KVÍZY, SOUTĚŽE

 • V historickém centru Prahy: je třeba odpovídat na otázky, fotografovat, najít skrytá krásná místa tohoto města, čeká Vás hon za poklady na Starém městě pražském a ocenění nejlepšího týmu; 
 • Detektivní hra. Týmy jsou ponořeny do příběhu záhadné vraždHráči komunikují s herci-postavami detektivního příběhu: kladou otázky, ptají se na jejich názory a snaží se vyřešit zločin. Tento program je možné uskutečnit v klubu, baru, restauraci, pronajatém zámku...nejlepší tým je opět oceněn 
 •  Návštěva zámku Zbiroh, nejzáhadnějšího zámku v České republice (1 hodinu jízdy od Prahy), prohlídka s průvodkyní - „vdovou po templářském rytíři “, poté interaktivní hra v zámeckých prostorách a na závěr ocenění nejlepšího týmu;
 • Návštěva pražských questroomů s různou tematikou, večerní kostýmovaná prohlídka „Mystická Praha“ se soutěžemi 

TEAMBUILDING

EXTRÉM

 • Tankodrom (50 min. jízdy od Prahy), čekají Vás závody na obrněných transportérech a tancích, jakož i lety vrtulníkem, střelba, airsoft na místě simulujícím základnu amerických vojsk ve Vietnamu;
 • Parašutismus: z výšky asi 4000 m, rychlost - asi 200 km / h, klesání po dobu 6 minut s instruktorem, fotografie a videa rádi zašleme. Nejlevnější v Evropě;
 • Střelba: vybavená střelnice (30 minut jízdy od Prahy), široký sortiment zbraní (AK47 Kalashnikov, odstřelovací puška Dragunov atd.);
 • Atomový bunkr z50. let minulého století: hluboký 16 metrů, určený pro 5 000 lidí. 

TEAMBUILDING

ŘEMESLA

 • Návštěva staré kovárny s vodním mlýnem v obci Dobřív nedaleko Rokycan (1 hodina jízdy z Prahy); nabídka dvou možností výletů: návštěva kovárny, nebo návštěva muzea Magdaleny Dobromily Rettigové, zakladatelky českého kulinářského umění, autorky slavné Domací kuchařky.
 • výlet do muzea řemesel a pod širým nebem - historické vesnické domy byly postaveny jako ve středověku, zaměstnanci jsou oblečeni do národních krojů. Je možné zakoupit a vyrobit mýdlo, papír, svíčky, šperky, panenky, perník atd. rýžovat zlato. K areálu přiléhá botanická zahrada.
 • Nabízíme navštěvu pivovaru v Praze nebo jejím okolí. Pod vedením zaměstnance pivovaru si budete moci uvařit své vlastní pivo. Ochutnávka vlastního piva je možná až následující den (pokud tedy není pivovar v Praze, doporučujeme tam zůstat na 1 noc). Doplňkově nabízíme pivní koupele.