ENG CZ

Praha

Objevte kouzlo Prahy: Vyhlídková jízda autobusem
Objevte podmanivé krásy Prahy během vyhlídkové jízdy autobusem, která vás provede bohatou historií a kulturou města. Prohlídka zahrnuje Pražský hrad, největší hradní komplex na světě, který byl domovem králů, císařů a prezidentů. Obdivujte slavný Karlův most, který zdobí nádherné barokní sochy a nabízí úchvatný výhled na Vltavu. Navštivte rušné Staroměstské náměstí, kde se nachází slavný orloj, mistrovské dílo středověkého inženýrství. Prohlídku zakončíte návštěvou ohromující katedrály svatého Víta, mistrovského díla gotické architektury a nejvýznamnějšího kostela v zemi. Objevte kouzlo Prahy, skutečného klenotu Evropy, a vytvořte si nezapomenutelné vzpomínky. 

Český Krumlov

Objevte skrytý klenot České republiky: Prohlídka Českého Krumlova
Toto městečko nacházející se v jižní části země je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je oblíbenou zastávkou na mnoha poznávacích zájezdech.
Vrcholem každé návštěvy Českého Krumlova je nádherný zámecký komplex nacházející se na kopci s výhledem na město. Další zajímavostí, která rozhodně stojí za návštěvu Českého Krumlova, je Staré město, které je plné barevných budov, malebných obchůdků a živých kaváren. Na náměstí stojí impozantní chrám svatého Víta, který pochází z 15. století a vyznačuje se nádhernými freskami a gotickou architekturou. A pro milovníky outdoorových aktivit nabízí řeka Vltava příležitosti pro jízdu na kajaku a raftu, zatímco okolní příroda je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku.
V Českém Krumlově si každý najde něco pro sebe a je to skrytý klenot, který čeká na své objevení v České republice.

Karlovy Vary

Poznávání Karlových Varů: Prohlídka skrytých klenotů města
Vydejte se na výlet do Karlových Varů, jednoho z nejmalebnějších letovisek v Evropě, které je známé svými léčivými minerálními prameny a úžasnou architekturou. Prohlídka vás provede centrem města, kde uvidíte slavnou kolonádu horkých pramenů, postavenou na počátku 19. století v neoklasicistním stylu. Projdete se podél řeky Teplé, která protéká centrem města, a vychutnáte si panoramatické výhledy na okolní kopce.
Součástí prohlídky je také návštěva sklárny Moser, kde se seznámíte s historií firmy a uvidíte mistry skláře při práci.
Na závěr se vydejte na relaxační procházku upravenými zahradami vyhlídkové věže Diana, která nabízí úchvatný výhled na město a okolní krajinu.
Vydejte se s námi na tuto prohlídku, objevte skryté klenoty města a odejděte se vzpomínkami, které vám zůstanou na celý život. 

Vídeň

Vídeň: poznávání hlavního města císařství
Vydejte se na cestu po Vídni, hlavním městě rakouského císařství, a seznamte se s bohatou historií a architekturou města. Prohlídka začíná návštěvou zámku Schoenbrunn, bývalého císařského letního sídla. Získáte představu o luxusním životním stylu královské rodiny a jejího dvora. Poté se vydejte ke katedrále svatého Štěpána, ikonickému symbolu Vídně. Můžete vystoupat po 343 schodech věže a vychutnat si úchvatný výhled na město. Prohlídka pokračuje návštěvou paláce Belvedere, nádherného komplexu barokních paláců a zahrad, v němž se nachází největší sbírka uměleckých děl v Rakousku, včetně slavného obrazu Gustava Klimta "Polibek". Na závěr prohlídky se vydejte na relaxační projížďku lodí po Dunaji a vychutnejte si krásnou scenérii Vídně a jejího okolí z vody.
Vídeň je městem s bohatým kulturním dědictvím a tato prohlídka vám umožní nahlédnout do její velké historie a krásy. 

Salzburg

Vyhlídková jízda autobusem po Salcburku: objevte město hudby a kultury
Tato okružní jízda autobusem vás provede nejpůsobivějšími památkami Salcburku, včetně starého města zapsaného na seznamu UNESCO a salcburského dómu.Prohlídka začíná návštěvou velkolepé pevnosti Hohensalzburg, jedné z největších a nejlépe zachovaných středověkých pevností v Evropě. Poté vás prohlídka zavede do Mozartova rodného domu, malého muzea, které se nachází v srdci starého města. nakonec vás prohlídka zavede na vyhlídkový výlet po jezerní oblasti Solné komory, oblasti úchvatných přírodních krás. Budete mít možnost obdivovat křišťálově čistá jezera, půvabné vesničky a majestátní hory, které po staletí inspirovaly umělce a básníky.
Nenechte si ujít příležitost poznat město Mozarta a zvuků hudby během tohoto nezapomenutelného poznávacího autobusového zájezdu. 

Galbstadt

Vyhlídková jízda autobusem "Seznámení s půvabem Galbstadtu"
Vydejte se s námi na cestu do půvabného města Halbstadt, které se nachází v srdci Bavorska. Město je známé svou úchvatnou barokní architekturou, bohatým kulturním dědictvím a vynikající místní kuchyní.
Naší první zastávkou bude působivá galbstadtská katedrála, která je jedním z největších barokních kostelů v Bavorsku. Dále navštívíme historický rezidenční palác, který si v 17. století nechali postavit knížata-biskupové z Würzburgu. V paláci se nachází úchvatné schodiště, luxusní reprezentační pokoje a krásná upravená zahrada. Naše závěrečná zastávka je u Alta Mainbrück, historického mostu, který se klene přes řeku Mohan a nabízí nádherný výhled na město. Vydejte se s námi na tuto nezapomenutelnou cestu a objevte kouzlo Galbstadtu, kde se historie, kultura a kulinářské zážitky snoubí opravdu kouzelným způsobem. 

Jezero Chiemsee

Vyhlídková jízda autobusem "Seznámení s perlou Bavorska: jezerem Chiemsee"
Vydejte se na cestu za poznáním jednoho z nejúžasnějších jezer Bavorska - jezera Chiemsee. Toto jezero, které se nachází v jihovýchodní části Německa, je známé svou křišťálově čistou vodou a malebným okolím. Naše prohlídka začíná relaxační projížďkou lodí, která vás zaveze na největší ostrov jezera Herrenkimsee.
Na ostrově Herrenkimsee se nachází velkolepý zámek Herrenkimsee, který nechal na konci 19. století postavit bavorský král Ludvík II. Prohlídka paláce vás provede luxusními reprezentačními sály včetně úchvatného Zrcadlového sálu, který zdobí více než 2 000 zrcadel.
Poté se vydáme na druhý největší ostrov jezera Frauenhimsee, kde navštívíme klášter Frauenhimsee. Tento benediktinský klášter pochází z 8. století a je známý svou vynikající architekturou a nádhernými freskami.
Nenechte si ujít příležitost poznat jeden z nejúžasnějších přírodních pokladů Německa! 

Jezero Zellersee

Vítejte u krásného jezera Zellersee, jednoho z nejmalebnějších jezer v Rakousku.
Jezero Zellersee se nachází v srdci rakouských Alp a je známé svou křišťálově čistou vodou, úchvatnými výhledy a úžasnými přírodními scenériemi. Prohlídka začíná návštěvou půvabného městečka Zell am See, které se nachází na břehu jezera. Zde se můžete v klidu projít po malebném nábřeží a obdivovat krásný výhled na jezero a okolní hory. Poté navštívíme Schmittenhoe, majestátní horský vrchol s výhledem na jezero Zellersee. Na vrchol hory se můžete nechat vyvézt lanovkou, která nabízí úchvatný panoramatický výhled na okolní krajinu. Nakonec vás výlet zavede do půvabné vesničky Kaprun, kde můžete navštívit ledovec Kitzsteinhorn, jedno z nejoblíbenějších lyžařských středisek v Rakousku.
Návštěva jezera Zellersee je pro každého, kdo navštíví Rakousko, povinností. Díky svým úchvatným přírodním krásám, půvabným městečkům a dechberoucím výhledům je to místo, které si nesmíte nechat ujít. 

Insburg

Památky Innsbrucku: Poznejte srdce rakouských Alp.
Innsbruck, hlavní město rakouského Tyrolska, je malebné město v srdci Alp. Je obklopeno vysokými horami. Jednou ze zajímavostí Innsbrucku, kterou musíte vidět, je Zlatá střecha (Goldenes Dachl), nádherná stavba nacházející se v srdci starého města. Další oblíbenou innsbruckou atrakcí je císařský palác Hofburg, který byl kdysi sídlem Habsburků. Návštěvníci si mohou prohlédnout také úchvatné zahrady a nádvoří paláce. Obzvláště oblíbené je pohoří Nordkett, na které se lze dostat lanovkou z centra města.
Innsbruck je město, které nabízí něco pro každého. Ať už vás zajímá historie a kultura, nebo dobrodružství v přírodě, Innsbruck nabízí vše. Díky své úchvatné architektuře, dechberoucí krajině a bohatému kulturnímu dědictví není divu, že Innsbruck patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím v Rakousku. 

Mnichov

Památky Mnichova: Poznejte kulturní metropoli Bavorska.
Mnichov, hlavní město Bavorska, je město plné historie, kultury a krásy. V tomto pulzujícím městě si každý najde něco pro sebe - od úchvatné architektury až po muzea světové úrovně. Prohlídku města začněte návštěvou náměstí Marienplatz, srdce historického starého města Mnichova. Zde najdete ohromující Novou radnici, mistrovské dílo gotického obrození, v němž sídlí městská správa. Poté se vydejte k Frauenkirche, slavné mnichovské katedrále. Tento úchvatný gotický kostel se dvěma výraznými věžemi je symbolem města a z vyhlídkové terasy je úchvatný výhled na Mnichov. A pokud budete mít čas, určitě se projděte po mnoha krásných mnichovských parcích a zelených plochách, jako je například Anglická zahrada, která je jedním z největších městských parků na světě.
Mnichov je město, které nabízí něco pro každého, od historie a kultury až po pivo a krásné zelené plochy. Nenechte si proto ujít příležitost seznámit se s touto kulturní metropolí a zažít jedinečné kouzlo hlavního města Bavorska. 

Bavorské hrady a zámky

Objevte majestátní hrady Bavorska: cesta časem
Bavorsko je proslulé svými úchvatnými hrady, které každoročně přilákají miliony turistů. Jedním z nejznámějších je zámek Neuschwanstein, který nechal v 19. století postavit král Ludvík II. Dalším zámkem, který v Bavorsku rozhodně stojí za návštěvu, je zámek Linderhof, rovněž postavený králem Ludvíkem II. Je to nejmenší ze tří zámků postavených králem, ale přesto se může pochlubit luxusními interiéry a nádhernými zahradami. Další oblíbenou bavorskou atrakcí je zámek Hohenschwangau, který se nachází nedaleko zámku Neuschwanstein. Byl domovem krále Ludvíka II. v jeho dětství a nyní je přístupný pro prohlídky. Obecně lze říci, že bavorské hrady a zámky nabízejí návštěvníkům seznámení s bohatou historií regionu a ohromující architekturou. Díky působivým interiérům a malebnému okolí patří tyto hrady k místům, která musí navštívit každý, kdo do oblasti zavítá. 

Postupim

Vyhlídková jízda autobusem: Objevte královskou nádheru Postupimi.
Toto město je perlou, která se pyšní nádhernými zámky, parky a zahradami a je také zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštivte slavný palác Sans Souci, letní sídlo pruského krále Fridricha Velikého. Poté vás zavedeme do Nového paláce, největšího paláce v parku Sans Souci. Obdivujte působivou barokní fasádu a prohlédněte si luxusní interiér se zdobenými sály a komnatami. Navštívíme také Holandskou čtvrť, půvabnou oblast s výraznou holandskou architekturou. Prohlídka nás zavede také do Nového zámeckého parku a zámeckého souboru zapsaného na seznamu UNESCO, do paláce Charlottenhof a do paláce Babelsberg, které dokládají velkolepost a krásu Postupimi.
Vydejte se s námi na tuto nezapomenutelnou cestu a objevte královskou nádheru Postupimi. 

Berlín

Vyhlídková jízda autobusem "Za poznáním Berlína: od historických památek po moderní zajímavosti"
Berlín, hlavní město Německa, je fascinující kombinací starého a nového, tradičního a moderního. Prohlídku zahájíme návštěvou slavné Braniborské brány, symbolu německé jednoty a jedné z nejznámějších památek na světě. Poté se vydáme k budově Říšského sněmu, sídlu německého parlamentu. Z kopule Říšského sněmu se naskýtá nádherný panoramatický výhled na město, který musí vidět každý, kdo navštíví Berlín.
Žádná návštěva Berlína nebude úplná bez návštěvy Berlínské zdi, která město rozděluje již téměř tři desetiletí. Navštívíme také Památník holocaustu, který je střízlivou a silnou poctou šesti milionům židovských obětí holocaustu. na závěr dne zavítáme do živé a eklektické čtvrti Kreuzberg, kde můžete ochutnat nejlepší pouliční kuchyni města a ponořit se do pulzujícího nočního života Berlína.
Naše prohlídka Berlína nabízí komplexní pohled na minulost, současnost i budoucnost města a je ideálním způsobem, jak poznat toto fascinující město. 

Drážďany

Vyhlídková jízda autobusem "Perla Labe: Drážďany"
Vydejte se na cestu do jednoho z nejúžasnějších měst Německa - Drážďan. Naší první zastávkou bude palác Zwinger, ikonický symbol drážďanského kulturního a architektonického dědictví. Se svými úchvatnými nádvořími, fontánami a muzei je skutečným skvostem barokní architektury. Dále se vydáme ke kostelu Frauenkirche, který je pro obyvatele Drážďan symbolem naděje a smíření. Po chutném obědě v jedné z útulných drážďanských restaurací navštívíme slavný drážďanský zámek. Byl postaven v 16. století a sloužil jako sídlo saských kurfiřtů a králů. Naší závěrečnou zastávkou bude terasa Bruhl, známá také jako "balkon Evropy". Nabízí nádherný výhled na řeku Labe a krajinu města.
Drážďany se svou úchvatnou architekturou, bohatou historií a živou kulturou jsou městem, které vás okouzlí. Nenechte si ujít příležitost poznat tuto perlu Labe! 

Bastei

Bastei je nádherný skalní útvar nacházející se v Národním parku Saské Švýcarsko v Německu. Je to úchvatný přírodní zázrak, který láká návštěvníky z celého světa. Unikátní pískovcové skalní útvary jsou staré více než 200 milionů let a v průběhu času je vytesal vítr a voda, čímž vznikl úžasný přírodní most a oblouk.
Nejznámější památkou oblasti je most Bastei Bridge, který spojuje několik pískovcových sloupů železným mostem. Návštěvníci si mohou prohlédnout také Felsenburg Neuraten, starobylou pevnost nacházející se na nedalekém skalním ostrohu. Bastei nabízí také mnoho turistických tras pro návštěvníky, kteří chtějí prozkoumat přírodní krásy regionu. Jednou z oblíbených tras je Mahlerweg, 112 km dlouhá turistická stezka, která vede Národním parkem Saské Švýcarsko a nabízí úchvatné výhledy do krajiny.
Jedinečné skalní útvary, nádherné výhledy a bohatá historie dělají z Bastei místo, které na návštěvníky nesmazatelně zapůsobí. 

Budapešť

Vyhlídkový autobusový zájezd "Maďarská koruna: krásy a historie Budapešti"
Prohlídka začíná návštěvou ohromujícího Budínského hradu, který pochází ze 13. století a dnes je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Poté se vydáme k Rybářské baště, novogotické terase v budínské části města. Navštívíme baziliku svatého Štěpána, jeden z největších kostelů v Maďarsku. Prohlídku zakončíme návštěvou termálních lázní Křížový řez, jednoho z největších lázeňských komplexů v Evropě. Lázně jsou napájeny z přírodních horkých pramenů a nabízejí široký výběr bazénů a saun, kde si můžete odpočinout a zotavit se.
Budapešť je město plné historie, kultury a krásy a tento poznávací zájezd je ideálním způsobem, jak to vše poznat. Vydejte se s námi na den plný poznávání a objevování a odjeďte se vzpomínkami, které vám zůstanou na celý život. 

Heviz

Vyhlídkový autobusový zájezd "Seznámení s léčivými vodami Hevízu"
Hevíz, ležící na západě Maďarska, je známý svým termálním jezerem s léčivými účinky. Jezero, největší svého druhu na světě, je napájeno horkým pramenem, který vyvěrá z hloubky 38 metrů a má po celý rok stálou teplotu kolem 33-34 °C. V jezeře se nachází i několik vodních nádrží.
Kromě jezera nabízí město Hevíz turistům spoustu zábavy a atrakcí. Nedaleký hrad Kesthey, postavený v 18. století, je oblíbeným turistickým cílem s krásnými zahradami a výstavami. Hevíz je také obklopen malebnou krajinou s kopci a vinicemi, což z něj činí ideální místo pro pěší turistiku a cykloturistiku. Samotné město má okouzlující atmosféru se svými úzkými uličkami, barevnými domy a místními trhy.
Hevíz je jedinečným místem, které v sobě spojuje přírodní krásy, relaxaci a léčivé účinky. Návštěva tohoto města v návštěvnících jistě zanechá pocit svěžesti a omlazení. 

Bratislava

Vyhlídková jízda autobusem "Poznáváme Bratislavu: procházka Starým městem"
Během této procházky poznáte bohatou historii a kulturu města prostřednictvím jeho krásného Starého Města.
Začínáte u Michajlovské brány, jediné dochované brány středověkého opevnění, a projdete se půvabnými úzkými uličkami Starého města. Prohlédnete si Hlavní náměstí, kde se nachází slavná Staroměstská radnice a Maxmiliánova kašna, a seznámíte se s bouřlivou minulostí města.
Poté navštívíte katedrálu svatého Martina, jednu z nejpozoruhodnějších památek města. v procházce budete pokračovat k půvabnému paláci Matky Boží, který nyní slouží jako sídlo prezidenta Slovenska. Nakonec prohlídku zakončíte na Bratislavském hradě s výhledem na město z vrcholu kopce.
Nenechte si ujít příležitost objevit tento skrytý klenot v srdci Evropy. 

Řím

Vyhlídková jízda autobusem "Věčné město: Řím"
Prohlídku začněte u slavného Kolosea, symbolu moci a velikosti Římské říše.
Poté navštivte Forum Romanum, kdysi centrum politického a společenského života starověkého Říma. Odtud se vydejte k Pantheonu, jedné z nejlépe dochovaných staveb starověkého Říma. Po přestávce na oběd pokračujte v prohlídce Vatikánu, nejmenší země na světě, kde se nacházejí jedny z nejúžasnějších uměleckých a architektonických děl na světě. Navštivte baziliku svatého Petra, největší kostel na světě, a obdivujte jeho ohromující krásu a velkolepost.
Nakonec navštivte Vatikánská muzea, kde si můžete prohlédnout některá z nejslavnějších uměleckých děl na světě, včetně Sixtinské kaple a Rafaelových pokojů.
Po skončení prohlídky budete odcházet s nově nabytými znalostmi bohaté historie a kulturního významu Říma. 

Milán

"Objevování krás Milána: poznávání hlavního města italské módy"
Milán je město v severní Itálii, hlavní město regionu Lombardie.
Jedním z míst, která musíte v Miláně navštívit, je slavná milánská katedrála, jejíž stavba trvala téměř šest století.
Další milánskou atrakcí je Galleria Vittorio Emanuele II, jedno z nejstarších nákupních center na světě. Milovníci umění by rozhodně měli navštívit Pinakotéku Brera. Další oblíbenou milánskou atrakcí je hrad Sforza, mohutná pevnost, která byla kdysi domovem vládnoucího rodu Sforzů. A konečně, návštěva Milána by nebyla úplná bez procházky módní čtvrtí Navigli. Tato oblast je proslulá malebnými kanály, rušným nočním životem, módními obchody a restauracemi.
Díky množství neuvěřitelných památek, muzeí a okolí, které si můžete prohlédnout, budou návštěvníci jistě ohromeni vším, co Milán nabízí. 

Benátky

"Benátky: zázrak umění a architektury na vodě"
Město je postaveno na skupině 118 malých ostrovů oddělených kanály a propojených více než 400 mosty, což z něj činí zázrak umění a architektury na vodě.
Jednou z nejoblíbenějších benátských atrakcí je náměstí Piazza San Marco neboli Piazza San Marco, které je hlavním náměstím města a nachází se na něm mnoho historických budov. Můžete zde navštívit baziliku svatého Marka, úžasnou ukázku byzantské architektury z 11. století. Nedaleko se nachází Dóžecí palác, palác v gotickém stylu, který po staletí sloužil jako sídlo benátského dóžete, hlavního magistrátu města.
Další zajímavostí Benátek, která rozhodně stojí za návštěvu, je most Rialto, který se klene přes Canal Grande a spojuje čtvrti San Marco a San Polo.
Benátky se svými jedinečnými vodními cestami, nádhernými stavbami a bohatým kulturním dědictvím jsou skutečným divem světa. 

Florencie

"Objevování pokladů Florencie: od renesančního umění po toskánskou kuchyni"
Naše prohlídka vás vezme na cestu po bohatém kulturním dědictví města, která začíná návštěvou slavné galerie Uffizi, v níž se nacházejí některá z nejslavnějších uměleckých děl na světě, včetně Botticelliho "Zrození Venuše" a Michelangelova "Doni Tondo".
Poté si prohlédneme působivou florentskou katedrálu s ikonickou kopulí navrženou Brunelleschim. Navštívíme také půvabné náměstí Piazza della Signoria, kde můžete obdivovat slavnou Neptunovu fontánu a působivou sochu Davida od Michelangela, která je rovněž součástí naší prohlídky.
Prohlídku zakončíme návštěvou okouzlujících zahrad Boboli, nádherného parku s překrásnými renesančními sochami, fontánami a úchvatným výhledem na Florencii.
Vydejte se s námi na tuto nezapomenutelnou cestu po bohatém kulturním dědictví Florencie a poznejte krásu, půvab a uměleckou velkolepost města. 

Jezero Como

Poznávání přírodních krás jezera Como
Vydejte se s námi na úchvatnou prohlídku jezera Como, jednoho z nejmalebnějších míst Itálie. Jezero ve tvaru obráceného písmene Y je obklopeno majestátními Alpami a jeho křišťálově čisté vody jsou posety půvabnými vesničkami, luxusními vilami a historickými zajímavostmi.
Během našeho zájezdu navštívíme krásné město Bellagio, které je známé jako "perla jezera Como". Navštívíme také nádhernou vilu Carlotta, skvostnou vilu ze 17. století, v níž se nachází muzeum a botanická zahrada. Náš výlet nás zavede také do půvabného městečka Varenna, kde si prohlédneme středověký hrad Castello di Vesio, starobylý hrad s úchvatným výhledem na jezero a okolní hory. Během celého výletu budete mít možnost vychutnat si přírodní krásy jezera a jeho okolí a také se seznámit s historií, kulturou a tradicemi tohoto regionu.
Vydejte se s námi na tuto nezapomenutelnou cestu a objevte kouzlo jezera Como! 

Paříž

"Objevte Paříž: Vydejte se na "Poznejte město světel"
Začněte své dobrodružství návštěvou světoznámé Eiffelovy věže, jedné z nejznámějších památek na světě. Poté prozkoumejte historické a umělecké poklady Paříže během prohlídky muzea Louvre s průvodcem. Obdivujte neuvěřitelnou sbírku uměleckých děl včetně slavné Mony Lisy a seznamte se s fascinující historií muzea a jeho působivou architekturou.
Po vynikajícím francouzském obědě se projděte nádhernými Lucemburskými zahradami, které jsou ideální oázou klidu v rušném městě. V cestě pokračujte návštěvou slavné katedrály Notre Dame, jedné z nejslavnějších gotických katedrál na světě. Den zakončete relaxační plavbou po řece Seině, která nabízí nádherné výhledy na nejznámější pařížské památky včetně Eiffelovy věže, katedrály Notre Dame a Louvru.
Ponořte se do kouzla Paříže a objevte její bohatou kulturu, umění a historii během této nezapomenutelné prohlídky. 

Curych

Vyhlídková jízda autobusem "Poznávání bohaté historie a moderního kouzla Curychu"
Prohlídku začněte návštěvou Starého města neboli Altstadtu, jehož historie sahá až do středověku. Najdete zde úzké dlážděné uličky, historické budovy a malebné kavárny, které vám umožní nahlédnout do minulosti Curychu.
Poté navštivte kostel Fraumünster, jednu z nejznámějších curyšských památek. Poté se projděte po Bahnhofstrasse, nejznámější curyšské nákupní ulici. Najdete zde luxusní butiky, luxusní obchody a světoznámé švýcarské čokoládovny. Vaše prohlídka by nebyla úplná bez návštěvy Curyšského jezera, úžasného přírodního divu, který po staletí inspiroval básníky a umělce. Nakonec se vydejte do Curyšské opery, která je známá svými prvotřídními inscenacemi a úžasnou architekturou.
Připojte se k našemu zájezdu a objevte skryté skvosty tohoto krásného města. 

Lucern

"Lucern v nejlepších tradicích Švýcarska"
Prohlídka Lucernu začíná u slavného kaplového mostu, což je krytý dřevěný most pro pěší postavený ve 14. století. Dalším vrcholem je návštěva Švýcarského muzea dopravy, které je jedním z nejrozsáhlejších dopravních muzeí v Evropě. Ve starém městě Lucernu mohou návštěvníci obdivovat zachovalou středověkou architekturu města a vychutnat si útulnou atmosféru úzkých uliček a uliček. Lucern je také proslulý svými nádhernými horskými scenériemi. Určitě se vydejte na vrchol hory lanovkou a odvážnější návštěvníci mohou vyzkoušet i paragliding. Návštěva jedné z mnoha čokoládoven ve městě je pro každého milovníka čokolády povinností a rozmanitost chutí a druhů nenechá návštěvníky při výběru lhostejnými.
Úžasná poloha města, zachovalá architektura a fantastické památky z něj činí ideální místo pro ty, kteří chtějí poznat krásy a kulturu Švýcarska. 

Interlaken

"Interlaken: přírodní ráj ve Švýcarsku"
Interlaken, který se nachází mezi dvěma křišťálově čistými jezery a je obklopen nádhernými švýcarskými Alpami, je povinnou destinací pro milovníky přírody. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí Interlakenu je oblast Jungfrau, kde se nachází slavná Jungfraujoch, nejvýše položená železniční stanice v Evropě.
Pro větší dávku adrenalinu si návštěvníci mohou vyzkoušet canyoning, bungee jumping nebo seskok padákem. Pokud máte chuť na klidnější dovolenou, projděte se půvabným starým městem, kde najdete malebné uličky s tradičními švýcarskými chalupami, butiky a kavárnami.
Interlaken nabízí opravdu pro každého něco, bez ohledu na to, zda hledáte dobrodružství, nebo si chcete jen odpočinout v klidném prostředí v přírodě. Nenechte si ujít příležitost navštívit tento ráj v srdci Švýcarska. 

Rýnský vodopád

"Ideální místo pro výlety a dobrodružství: návštěva Rýnského vodopádu."
Nachází se v Neuhausenu am Rheinfal ve Švýcarsku a je jedním z nejpůsobivějších přírodních divů v Evropě. Se svou šířkou 150 metrů a výškou 23 metrů je největším vodopádem v Evropě, který každoročně přiláká miliony návštěvníků.
Obrovská síla vody vytváří ohlušující hukot a hustou mlhu, která je cítit na dálku. Návštěvníci mohou sílu vodopádu zažít zblízka, když se svezou lodí ke skále uprostřed vodopádu nebo přejdou po mostě pro pěší, který se klene přes řeku. Kromě vodopádu nabízí řeka Rýn a její okolí mnoho příležitostí k venkovním aktivitám, jako je pěší turistika, cyklistika a jízda na kajaku. Za návštěvu stojí také nedaleké město Schaffhausen s půvabným starým městem a mnoha historickými budovami.
Rýnský vodopád je obecně místem, které musí vidět každý, kdo navštíví Švýcarsko nebo blízký region. Jeho přírodní krása a síla jsou skutečně obdivuhodné a zanechají v návštěvnících nezapomenutelné vzpomínky. 

Bodamské jezero  

Objevte malebnou krásu Bodamského jezera
Bodamské jezero je jedno z největších sladkovodních jezer v Evropě, které se nachází na řece Rýn mezi Německem, Švýcarskem a Rakouskem.
Jezero nabízí nádherný výhled na Alpy, je obklopeno půvabnými městečky a vesnicemi. Návštěvníci se zde mohou věnovat různým vodním sportům, například plavání, jízdě na lodičkách a rybaření. Jezero si oblíbili také milovníci cyklistiky a pěší turistiky. Kolem jezera vede řada stezek a cyklostezek s malebnými trasami.
Historické město Kostnice, které se nachází na německé straně jezera, je oblíbeným cílem díky svému půvabnému starému městu, katedrále a muzeím. Nedaleké město Friedrichshafen, ležící na severním břehu jezera, je proslulé svou historií letectví a nachází se zde Zeppelinovo muzeum.
Bodamské jezero s malebným okolím a spoustou zábavy je místem, které musí navštívit každý, kdo tento region navštíví. 

Montreux + zámek Chillon

Montreux + zámek Chillon
"Od legendárních festivalů po středověké hrady: Montreux má všechno"
Montreux, ležící na břehu Ženevského jezera, je okouzlující město známé svou úchvatnou krajinou a klidnou atmosférou. Návštěva města nebude úplná bez prohlídky velkolepého hradu Chillon, který je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí ve Švýcarsku.
Hrad, který se nachází na skalnatém ostrově v Ženevském jezeře, se může pochlubit bohatou historií slavných obyvatel, včetně rodu Savojských, bernských zřízenců a státníků z éry Vaudois.
Po návštěvě hradu se vydejte na nenáročnou procházku po nábřeží Montreux a ponořte se do malebné krásy města. Obdivujte architekturu Belle Epoque na ikonických budovách města, včetně paláce Montreux a kasina Barrière de Montreux, v němž sídlí slavné muzeum Queen Group Studio. A fanoušci této skupiny se mohou těšit také na památník Freddieho Mercuryho.
Uvolněná atmosféra města a nádherná krajina v kombinaci s historickým významem a architektonickou krásou zámku z něj činí ideální místo pro cestovatele, kteří hledají jedinečné a nezapomenutelné zážitky. 

Ženeva

Ženeva: Krásné město míru a prosperity
Staré město s malebnými dlážděnými uličkami a historickými budovami je atrakcí, kterou musíte vidět. Návštěvníci se mohou procházet úzkými uličkami, obdivovat úchvatný výhled na město z katedrály svatého Petra a prohlédnout si muzea a galerie, které se zde nacházejí.
Ve městě se nachází mnoho krásných parků, včetně slavné Anglické zahrady a parku Bastion, odkud se návštěvníci mohou kochat nádherným výhledem na Jet d'o, jednu z nejznámějších atrakcí města. A žádný výlet do Ženevy by nebyl úplný bez návštěvy sídla Organizace spojených národů, kde se návštěvníci mohou seznámit s prací organizace pro mír a bezpečnost, lidská práva a udržitelný rozvoj.
Díky svým úchvatným přírodním krásám, bohatému kulturnímu dědictví a pověsti centra mezinárodní diplomacie se Ženeva opravdu nepodobá žádnému jinému městu. Proč si tedy nenaplánovat výlet do tohoto krásného města a neobjevit jeho mnohé poklady na vlastní oči? 

Bern

Bern: Poznejte historické hlavní město Švýcarska
Jednou z nejpůsobivějších památek Bernu je staré město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Úzké uličky lemují nádherně zachovalé pískovcové budovy a ikonická hodinová věž (Zittlogge) je atrakcí, kterou musíte vidět.
Další oblíbenou atrakcí Bernu je Růžová zahrada, odkud je nádherný výhled na město a okolní hory. pro milovníky historie je návštěva Historického muzea v Bernu povinností. Jedním z největších unikátů Bernu je síť fontán, jejichž historie sahá až do 16. století. Žádná návštěva Bernu by samozřejmě nebyla úplná bez ochutnání místní kuchyně. Švýcarská čokoláda je proslulá po celém světě a je zde mnoho obchodů, kde můžete ochutnat tu nejlepší.
Bern má každému co nabídnout. Díky své bohaté historii, úchvatné architektuře a krásné přírodě je toto místo povinnou návštěvou pro každého, kdo cestuje do Švýcarska.